Субота, 20.01.2018, 06:01
Вітаю Вас, Гость

    Як відомо, у нашій школі діє  шкільний Євроклуб  «Європлюс». Клуб було організовано в результаті співпраці з польським партнером - гімназією імені Іоанна Павла ІІ, що у місті Сокулка.

На урочисте відкриття у листопаді 2007 року були запрошені учні Гадяцької гімназії на чолі з директором Зозулею Олександром Олексійовичем та заступником з методичної роботи  Бутко Валентиною Володимирівною. На той час ми мали досить близькі стосунки, неодноразово зустрічалися у районних чемпіонатах з гри «Що? Де? Коли?», разом приймали  участь у польсько-українських обмінах. 

Координаторами, а точніше опікунами (згідно польській термінології) новоствореного клубу були Людмила Миколаївна Голубенко – вчитель суспільних дисциплін та вчитель англійської мови -Руслана Миколаївна Шаманська. Власне, саме ці вчителі і були координаторами програми обміну, яку фінансувала  фундація  ПАУСІ протягом трьох років з 2006 по 2008 роки.

Тогочасні члени Євроклубу були учні  10-11 класів,  учасниками польсько-українських молодіжних  обмінів. Під час останнього, третього візиту до Польщі учні побували у Центрі Європейської Інтеграції у місті Бєлосток, де працівники ознайомили українських гостей з діяльністю Центру, поділилися інформацією про різні заходи, які проводяться ними, вручили подарунки з Європейською символікою всім присутнім.

Два роки засідання клубу проводилися один раз на місяць. На засіданнях обговорювалися питання історії, географії та культури Європейських країн. Гарною традицією сталю чаювання під час засідання. Було започатковано бібліотечку Євроклубу, до якої й досі збираються різноманітні матеріали, пов’язані з діяльністю Євросоюзу. У фойє школи було виставлено стенд «Польсько-українська співпраця», де зображені на фотографіях найцікавіші моменти обмінів між нашою школою та польською гімназією. Було налагоджено випуск  шкільного бюлетеня «Європлюс». Тематичні номери  - Голокост, Битва під Крутами, річниця  Тараса Шевченка, 9 травня). 27 січня вже традиційно Євроклубівці вшановують пам'ять жертв Голокосту. У 2008 році було організовано виставку «Джерела Толерантності» з переглядом фільму «Список Шиндлера». Приймали учні нашої школи і у лінгво-фестивалі «Мовне дерево мого міста».

 

Щороку члени  Євроклубу у травні організувують цілий тиждень Європейської інтеграції.

З 2009 року заняття Євроклубу проводяться кожного тижня. Опікун клубу Руслана Миколаївна Шаманська у  кабінеті англійської мови на третьому поверсі щотижня зустрічається з Євроклубівцями. Кожного разу засідання розпочинаються з гри на згуртування колективу, під час якої учні вітаються, розповідають, що з ними трапилося протягом тижня. Основна тематика засідань клубу - це звичайно країни Європейськогого Союзу. Цікаві відомості про культуру, історію та традиції різних країн. Звичайно не забувають Євроклубівці і про Україну - готують цікаві розповіді, виготовляють проекти.