Гадяцький опорний ліцей імені Лесі Українки

Понеділок, 04.12.2023, 12:29Вітаю Вас Гость | RSS Головна | Реєстрація | Вхід

                                               
                                                      Робоча тиша навкруги
                                                      Лиш на полиці загадково оживає казка
                                                      Бібліотека четвертої школи -
                                                      Це мудрість поколінь,
                                                      Це острів доброти і ласки...
                                                                                                                                                                                                  Н. Сітницька
 

     15 січня 1995 року наша бібліотека гостинно відкрила двері для своїх читачів. Зразу ж після видачі підручників, які були по акту передані бібліотеці бібліотеками міських шкіл, бібліотекарі Н.А. Сітницька та Т.М. Бєдова взялися за формування книжкового фонду, каталогів, картотек, виписку періодичних видань. Художня література та література галузевого характеру, яка надійшла до бібліотеки в перші місяці її існування, не могла сповна задовольнити широкі запити читачів. Бракувало навіть дитячої літератури для учнів очаткових класів. Тому бібліотека з квітня 1995 року оголосила по школі акцію "Подаруй книзі друге життя". Мета акції - швидке створення фонду книг для дитячого читання на основі дарованої самими ж читачами літератури. Читачі активно відгукнулися на цю акцію. Діти кожного дня приносили книги, до акції приєдналися вчителі школи і навіть жителі міста, які дізналися про проведення акції.
    Ішли роки... На сьогоднішній день шкільна бібліотека - це центр інформаційної підтримки навчально-виховного процесу в школі з добре укомплектованим фондом художньої, галузевої літератури, з добротним довідковим фондом. До послуг читачів є 6 комп"ютерів з підключенням до мережі Інтернет.
    Фонд шкільної бібліотеки розкриває система каталогів і картотек: Систематичний, алфавітний каталог, картотека підручників, газетно-журнальних статей, краєзнавча, аудіовізуальних джерел інформації, на допомогу вчителю-літератору та інших. У забезпеченні користувачів необхідною інформацією використовуються тематичні папки.
    Бібліотека приділяє велику увагу вихованню культурі читання: проводяться бібліотечні заняття, бесіди, на яких розповідається як користуватися довідковою літературою, як використовувати прикнижкову бібліографію, як зробити бібліографічний опис.
    Бібліотека в своїй діяльності керується законами України "Про бібліотеку і бібліотечну справу", "Про загальну середню освіту", положенням "Про бібліотеку загальосвітнього навчального закладу МО України" та "Інструкцією про порядок доставки, комплектування та обліку навчальної літератури".